STRONA ARCHIWALNA
Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie

Nowa strona dostępna pod adresem: https://biuletyn.lublin.eu/sp30

Strona główna  >> Menu przedmiotowe >> Promocje >> Szkoła Przyjazna dla sportu


 
Szkoła Przyjazna dla sportu
5 czerwca 2007 roku Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego w Warszawie spośród 377 zgłoszonych  wybrał i nadał 10 szkołom w Polsce tytuł Szkoły Przyjaznej dla Sportu. Wśród wyróżnionej dziesiątki znalazła się nasza szkoła. Otrzymaliśmy to wyróżnienie za upowszechnianie różnorodnych form sportowej aktywności uczniów oraz promowanie aktywnego stylu życia. Jesteśmy szkołą, w której sport i aktywność ruchowa są równie ważne jak wyniki w nauce. Uczestniczymy w zawodach i turniejach o zasięgu miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z wieloma sukcesami. Za osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2009/2010 we współzawodnictwie szkół podstawowych przyznany nam został SUPER PUCHAR.

Od wielu lat funkcjonują w naszej szkole klasy z rozszerzonym programem nauczania pływania w klasach I-III oraz mini koszykówki w klasach IV-VI, zaś od trzech lat prowadzona jest innowacja pedagogiczna w zakresie gimnastyki sportowej.

Już cztery kolejne lata organizujemy dla szkół podstawowych miasta Lublin miniOlimpiadę w ramach Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, jesteśmy współorganizatorami lubelskiego projektu „Festiwal Ruchu” dla klas I-III.

Ukryj rejestr zmian
REJESTR ZMIAN
Nazwa dokumentu: Szkoła Przyjazna dla sportu  
Wprowadził do BIP: SP 30 - Poniatowska Joanna 
Data udostępnienia w BIP: 2017-02-06 
Wytworzył informację: SP 30 - Poniatowska Joanna 
Ostatnio modyfikował: SP 30 - Poniatowska Joanna 
Data modyfikacji: 2017-02-06 

 

STRONA ARCHIWALNA
Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie

Nowa strona dostępna pod adresem: https://biuletyn.lublin.eu/sp30